Kilka rajdów klasy WRC odbywa się w bliskości winnic. W jednym z nich samochody mkną po tarasowych winnicach. Jaki to rajd ?


 


a. Rajd Tysiąca Jezior w Finlandii


b. Rajd Wielkiej Brytanii


c. Rajd Paryż - Dakar


d. Rajd Niemiec


 


Prawidłowa odpowiedź pod tekstem


 


Odwiedzając ten kraj a zwłaszcza dwa przepiękne nadrzeczne regiony winiarskie, zdziwiły mnie dwie rzeczy. Po pierwsze co jakiś czas na żółtych znakach drogowych pojawiała się sylwetka czołgu z dwoma wartościami. Jak się słusznie domysliłem jedną z nich była prędkość jaką na danym odcinku mógł rozwinąć a drugą odległość w jakiej miał jechać od wozu go poprzedzającego. Okazało się, że w okolicy znajdował się największy poligon wojskowy, na który zjeżdżały się jednostki pancerne z całego kraju.


Jak się dowiedziałem a póżniej widziałem w telewizji na poligonie tym rozgrywany jest odcinek specjalny WRC. To jeszcze mogłem zrozumieć, ale w czasie spaceru po krętych i wąskich drogach wśród tarasowych winnic (w czasie zbiorów mieści się tam traktor z przyczepą a jak jedzie taki sam z naprzeciwka to zaczyna się problem) w głowie mi się nie mieściło jak można ścigać się z zawrotnymi prędkościami po asfaltowych co prawda ale niebezpiecznych odcinkach.


 


Oczywiście prawidłową odpowiedzią jest D